Dřevěné rošty pro sanaci teras

07.06.12 | autor Renovujeme a modernizujeme

Pokud je pro vás nová dlažba příliš nákladná, můžete také využít dřevěné rošty.

Předem připravené dřevěné rošty pro uspořádání terasy

Starší terasy z už nevzhledných kamenů nebo dlaždic můžete prakticky okamžitě sanovat pomocí hotových dřevěných roštů. Každý zde znázorněný jednotlivý element má veškeré přípravky, které jsou potřeba k montáži. Spodní konstrukce z podpůrných hranolů – jako u předem znázorněných příkladů pokládání – zde není zapotřebí.

Každý rošt o rozměrech 90×90 cm se skládá ze šesti prken, která jsou na spodní straně spojena třemi příčnými trámky. Celkem pět výškově nastavitelných nivelačních patek umožňuje přesné vyrovnání každého roštu. Rozměrově atypické díly si musíte sami přiříznout. Rošty jsou v provedení bankirai. Nivelační patky se musí zastrčit do připravených otvorů v roštu a podle podkladu patřičně nastavit.

Bezproblémové vyrovnání do vodováhy

Nivelační patky jsou připevněny do předem připravených otvorů v příčníkách. Rošty se pokládají – v šachovnicovém vzoru a příčníky se přišroubují k sobě.Nivelační patky jsou připevněny do předem připravených otvorů v příčníkách. Rošty se pokládají – v šachovnicovém vzoru a příčníky se přišroubují k sobě.
Nivelační patky se potom nastaví z vrchní strany pomocí imbusového klíče. Tak bez problému můžete přizpůsobit dřevěné rošty nerovné terase.Nivelační patky se potom nastaví z vrchní strany pomocí imbusového klíče. Tak bez problému můžete přizpůsobit dřevěné rošty nerovné terase.
Pro čisté zakončení vnějších hran se na plocho přišroubují podlahová prkna.Pro čisté zakončení vnějších hran se na plocho přišroubují podlahová prkna.

Rošty z tepelně upraveného dřeva pro renovaci balkonů nebo teras

Stejně jako výše představený systém, jsou i zde znázorněné dřevěné rošty ideální pro renovace. Pokud je podklad v rovině, nepotřebujete žádné podpůrné hranoly. Díly o rozměrech 102×102 nebo 102×203 se skládají z tzv. tepelně upraveného dřeva, které je speciální úpravou odolné proti povětrnostním vlivům. Okrajové zakončení pokládané plochy tvoří tvarovky o šířce 28 cm, které jsou dodávány pokosově seříznuté pro vnější kraje, nebo s rovným řezem jako prodlužovací kusy. Rošty je možno individuálně zkrátit. Při montáži jsou šroubovány k okrajovým tvarovkám stejně jako k sousedním roštům.

Pro rovné podklady

Jako vnější rám pokládané plochy slouží tvarovky, které se navzájem sešroubovávají. Zde je rám již připraven.Jako vnější rám pokládané plochy slouží tvarovky, které se navzájem sešroubovávají. Zde je rám již připraven.
Potom se položí dřevěné rošty a spojí se s tvarovkami. Otvory na šrouby nejprve předvrtejte a potom našroubujte pozinkované šrouby.Potom se položí dřevěné rošty a spojí se s tvarovkami. Otvory na šrouby nejprve předvrtejte a potom našroubujte pozinkované šrouby.
Další rošty následují. Případné atypické tvary musí být seříznuty individuálně. V okamžiku je stará dlažba terasy zcela zakryta.Další rošty následují. Případné atypické tvary musí být seříznuty individuálně. V okamžiku je stará dlažba terasy zcela zakryta.

Variabilní dřevěné rošty pro mobilní použití v zahradě

Pódium pavilonu je smontováno z osmi obdélníkových prvků. Ty se navzájem pomocí šroubů rychle spojí a opět rychle odmontují.Pódium pavilonu je smontováno z osmi obdélníkových prvků. Ty se navzájem pomocí šroubů rychle spojí a opět rychle odmontují.

Jako levné řešení pro variabilní použití se nabízejí dřevěné rošty z tlakově impregnované borovice. Rošty jsou v rozměrech 50×50 cm, resp. 75×150 cm. Vrchní prkna jsou připevněna se spodními příčnými prkny sešroubováním nebo hřebíky. Z osmi velkých prvků je možno zhotovit plochu 300×300 cm, například jako pódium pavilonu, který se staví pouze pro letní měsíce. Na podzim se pavilon zase demontuje, rošty se odšroubují a vše se uschová do nějakého suchého prostoru.

Dřevěné rošty, stejně jako všechna dřeva instalovaná na volném prostranství, časem zešednou. Tím ale není ohrožena trvanlivost materiálu. Pouze když chcete, aby dřevo mělo trvale hezké dřevěné zabarvení, musíte rošty neustále znovu natírat lazurou.

.
Líbil se vám článek?
nclude file="banner/bot682x70.tpl.html"}  Váš příspěvek