PR článek

Jak na rekonstrukci střechy?

Nefunkční a stará střecha je pro spokojené bydlení pohroma. Profukuje jí, často i zatéká a také uniká teplo, které něco stojí. Přitom rekonstrukce může být snadná a nenáročná. Využijete-li komplexní střešní systém Tondach s pravými pálenými taškami, pak ušetříte čas i peníze.

Rekonstrukce střechy vyřeší nedostatky, které původní konstrukce vykazuje, a navíc je zhodnocením ceny nemovitosti. Jestliže právě zvažujete přeměnu půdního prostoru nebo zateplení objektu, pak byste neměli váhat. Jakékoliv úpravy na domě, které mají za cíl snižovat náklady na energie, budou bez kvalitní střechy zbytečné.

Moderní střecha šetří peníze

Doba postoupila, a to i v oboru střešních konstrukcí. Ty se nyní od svých předchůdců v mnohém liší. Zatímco dříve byly střechy jednoplášťové s téměř nulovou izolací, dnes se setkáme především s dvouplášťovými střechami opatřenými hydroizolační fólií a větrací mezerou. A takové řešení je tajemstvím úspěšných a znatelných úspor energií.

Nejvhodnější střešní tašky – víte, které to jsou?

Stodo 12, břidlicově černá glazuraStodo 12, břidlicově černá glazura

Tradičním materiálem je v Česku pálená taška. V otázce životnosti, kvality a vzhledu ji dosud žádný jiný materiál nepřekonal. I proto se neustále doporučuje jako možnost, co nezklame. Moderní pálené tašky jsou nabízeny v pestré škále barev i povrchových úprav, aby si každý mohl vybrat typ, co se mu líbí. Chcete se vymanit ze stereotypu červené střechy? Není problém. Některé nabízené designy jsou velice odvážné a nadčasové.

Hranice 11, Amadeus červená glazuraHranice 11, Amadeus červená glazura

Nejen vzhled je ale při volbě střešní krytiny důležitý. Je třeba pamatovat i na to, jak náročná bude pokládka, tedy celková rekonstrukce střechy. Nechcete-li se jí zabývat dlouho, pak si vyberte posuvné tašky. Ty nepotřebují žádné úpravy ani v případě atypických a délkou nevyhovujících krokví. Díky své variabilitě se zkrátka přizpůsobí.

Dejte si pozor na nejčastější chybu

Brněnka 14, hnědá engobaBrněnka 14, hnědá engoba

Aby vaše nová střecha splnila očekávání, nedělejte žádné kompromisy při jejím výběru a chtějte kvalitu. I když může být vidina několika ušetřených tisíc lákavá, raději vsaďte na osvědčeného výrobce, značku a materiál a připlaťte si. Rozdíl v nákladech nebude v konečném součtu až tak markantní a vložená investice se vám rychle vrátí.

Střecha musí vydržet a posloužit několika generacím. Pokud si stále nevíte rady, jak rekonstrukci zvládnout, nechte si poradit od odborníků ze společnosti Tondach, předního českého výrobce střešních krytin.

Nejvhodnější doba k nákupu střešní krytiny

Právě nyní je nejvhodnější doba k nákupu střešní krytiny! V jarní akci nabízí TONDACH pálené tašky STODO 12, HRANICE 11 a BRNĚNKA 14, vhodné pro rekonstrukci střechy, za výhodnou cenu. Využijte nabídky 1/4 střechy ZDARMA! Více na www.tondach.cz