Vrtání

Jak vrtat?

Vrtání je v domácnosti občas potřeba. V tomto článku si popíšeme, jak správně vrtat, abychom nezničili vrtačku, nepoškodili vrtaný materiál nebo nezlomili vrták

Vrtání do kovu

Vrtání do kovu může být noční můrou každého kutila, ale při dosažení správného postupu je to hračka.

Vrtání do panelu a betonu

Vrtání do betonového panelu je náročné. Snad každý, kdo potřeboval v panelovém bytě pověsit obraz, nebo lampičku, se s ním jistě setkal.

Vrtání do zdi

Vrtání do cihlové zdi je velice častým jevem v každé domácnosti. Je potřeba k věšení obrazů, lampiček, vedení elektrických kabelů a spoustě dalších téměř každodenních činností.

Vrtání do kamene

Vrtání do kamene není až tak častá činnost, ale určitě se hodí vědět, jak na to.

Vrtání do dlaždic

Vrtání do venkovních dlaždic využijeme nejčastěji, když stavíme pergolu, nebo nějaké zastřešení venkovní plochy. Není totiž jednodušší způsob uchycení stojin, než jejich zavrtání do podkladu.

Vrtání do kachliček

Chcemeli si koupelnu zkrášlit pověšením obrazu, či fotografie z dovolené, bude v devíti případech z deseti nutné navrtat kachlíkové obložení.

Vrtání do skla

Když rozbijete skleněnou tabulku u vitríny, máte dvě možnosti. Buďto si koupíte sklo u sklenáře a necháte si i vyvrtat otvory na panty a úchytky, nebo si u sklenáře koupíte jenom tabulku a díry si vyvrtáte sami.