Zařizovací předměty, odpady a baterie 2.část

22.11.12 | autor Koupelny a WC, přestavba a modernizace

Montáž závěsného WC a bidetu – nejlépe v kombinaci s instalací předsazené stěny

Funkce a montáž bidetu jsou stejné jako u umyvadla, pouze je umístěn níže. Sifon bidetu se připojí na odpad, obě trubky armatury se spojí s rohovými ventily na teplou a studenou vodu.

Ideální výška sedu u bidetu a WC je 40 cm. U závěsné montáže jsou odpadní trubky ve zdi. Výhodou je, že na zemi nevzniknou špinící se kouty. Na stabilitu stěnových ukotvení jsou však kladeny vysoké nároky.

I když použijeme velmi dlouhé hmoždinky, které jsou přesně určeny na daný materiál stěny, mohou za jistých okolností nastat problémy. Často totiž není dostatečně stabilní umístění odpadního potrubí pod omítkou zdi v oblasti děr pro hmoždinky. Při zatížení závěsných WC a bidetů vznikají totiž obrovské páky.

Takovým problémům se vyhneme, když zkombinujeme závěsné předměty s moduly předsazených stěn. Přídržné šrouby ve stabilní kovové konstrukci modulu absolutně nelze vytrhnout. To umožňuje montáž závěsných předmětů i ve starých budovách se špatným zdivem.

Montáž bidetu

Montáž bidetu je podobná montáži umyvadla. Sifon nasadíme do odpadního otvoru a nasuneme armaturu.Montáž bidetu je podobná montáži umyvadla. Sifon nasadíme do odpadního otvoru a nasuneme armaturu.
Nyní nasadíme bidet na šrouby s dvěma různými závity a pevně ho přišroubujeme. Nakonec připojíme na oba rohové ventily armaturu .Nyní nasadíme bidet na šrouby s dvěma různými závity a pevně ho přišroubujeme. Nakonec připojíme na oba rohové ventily armaturu .

Upevnění pomocí injekcí

Správné vrtání: Když přiložíme vrtačku, měli bychom zprvu nechat příklep vypnutý. Nejprve označíme místo vrtu důlkem. Teprve když provrtáme glazuru, zapneme příklep.Správné vrtání: Když přiložíme vrtačku, měli bychom zprvu nechat příklep vypnutý. Nejprve označíme místo vrtu důlkem. Teprve když provrtáme glazuru, zapneme příklep.

Ne každé umyvadlo lze osadit tak snadno, jak je popsáno výše. Dosti často kutilové narážejí na zdivo, které je buď staré a drobí se, nebo je moderní a obsahuje řadu dutin. V takových případech volíme takzvané upevnění pomocí injekcí.

Do vyvrtané díry vsuneme plastové kotevní pouzdro, do kterého vtlačíme hmotu ze syntetické pryskyřice. Pak zavedeme závitovou tyč. Po zatvrdnutí hmoty sedí závitové tyče naprosto pevně a mohou být bez problémů zatěžovány.

Upevnění pomocí injekcí

Plastové kotevní pouzdro zasuneme do připravené vyvrtané díry.Plastové kotevní pouzdro zasuneme do připravené vyvrtané díry.
Z vytlačovací pistole, která je součástí systému, do pouzdra vtlačujeme hmotu ze syntetické pryskyřice.Z vytlačovací pistole, která je součástí systému, do pouzdra vtlačujeme hmotu ze syntetické pryskyřice.
Hned pak zasuneme tyče se závity a přesně je nastavíme.Hned pak zasuneme tyče se závity a přesně je nastavíme.
Znázorněný řez ukazuje, jak je hmoždinka ukotvena v duté cihle.Znázorněný řez ukazuje, jak je hmoždinka ukotvena v duté cihle.

Pohodlné baterie s perfektním o­vládáním

Jednopáková sprchová baterie. Jedním pohybem regulujeme průtokové množství a nastavujeme teplotu.Jednopáková sprchová baterie. Jedním pohybem regulujeme průtokové množství a nastavujeme teplotu.
U umyvadel je samozřejmě žádán tentýž komfort. Baterie se nabízejí v nejrůznějších tvarech a barvách.U umyvadel je samozřejmě žádán tentýž komfort. Baterie se nabízejí v nejrůznějších tvarech a barvách.
Baterie s termostatem, který zaručuje konstantní teplotu vody.Baterie s termostatem, který zaručuje konstantní teplotu vody.

S vymožeností mít v koupelně k dispozici tekoucí teplou a studenou vodu nastal problém svést teplou a studenou vodu do jedné baterie. Snadno pochopitel­ným výsledkem je i dnes ještě používaná baterie se dvěma ventily, u které oba přívody vody ústí do jednoho otvoru. Takové jednoduché mísicí baterie však mají výrazné nevýhody. Určitě se při jejich užívání plýtvá energií, protože vždy dost dlouho trvá, než se podaří teplou a studenou vodu vhodně namíchat.

Podstatně pohodlnější a úspornější je moderní jednopáková baterie. Správného nastavení dosáhneme za mnohem kratší dobu. Nejprve posuneme k dosažení správné teploty pákou do strany – přitom ještě z kohoutu neteče žádná voda, pak teprve zvedneme páku baterie a necháme vzácnou tekutinu vytékat.

Jak u baterií se dvěma odběrnými ventily tak u jednopákových baterií je však třeba počítat s výkyvy teploty způsobenými otevřením dalších kohoutů v domě. Pokud se ve sprše nechceme vystavovat nebezpečí náhlé změny teploty vody, potřebujeme baterii s automatickou regulační funkcí, tedy takzvanou termostatovou baterii. Ta garantuje absolutně konstantní teplotu vody, neboť její senzor reaguje na teplotní změny přitékající vody a automaticky teplotu reguluje, takže jednou nastavená teplota vody zůstává zachována.

Při montáži baterií rozlišujeme mezi osazenými (stojánkovými), stěnovými a bateriemi pod omítkou. Osazené baterie sedí přímo na umyvadle nebo na vaně. Stěnové armatury jsou umístěné na povrchu stěny a baterie pod omítkou jsou až po páky a výtoky zapuštěny do stěny. Baterie pod omítkou představují nejelegantnější řešení. Snadno se udržují v čistotě a jsou nenápadnou součástí stěny.
Místo gumových těsnění mají moderní jednopákové mísící baterie keramická těsnění. Pokud jsou vadná, musí se vyměnit celá takzvaná kuželka. U značkových výrobků seženeme náhradní kuželky bez problémů i po letech.

Sprchy de luxe: Pokud chceme domácí sprchu přeměnit na fitness box, zabudujeme celý systém postranních sprchových trysek, které nás pomocí regulovatelných proudů a masážních funkcí osvěží.Sprchy de luxe: Pokud chceme domácí sprchu přeměnit na fitness box, zabudujeme celý systém postranních sprchových trysek, které nás pomocí regulovatelných proudů a masážních funkcí osvěží.
Instalaci takových systémů bychom však měli přenechat odborníkům.Instalaci takových systémů bychom však měli přenechat odborníkům.
.
Líbil se vám článek?
nclude file="banner/bot682x70.tpl.html"}  Váš příspěvek