Moderní koupelna

Moderní, tedy novodobá a pokroková koupelna je protikladem k rustikální, lidové variantě. Do takové koupelny patří všechny moderní výstřelky, nejnovější design i ty nejlepší vychytávky. Jak přesně má ale vypadat moderní koupelna? Na takovou otázku je dnes složité hledat odpověď.

Hi-tech, retro nebo klasika

Při brouzdání internetem nebo časopisy o bydlení najdeme mnoho a mnoho různých typů, jak na design moderní koupelny. Nacházíme se nyní v období mnoha stylů a slohů a nelze proto jednoznačně říci co je moderní a co není.

Spojujícím prvkem je zřejmě jednoduchost, čistota linií a znatelný minimalismus. Ale ani to nemusí být pravidlem.

Oblíbené je dnes také tzv. retro, tedy návrat k něčemu minulému. V designu se pod tímto pojmem rozumí návrat k 50. a 60. létům 20. století. Hi-tech už také proniká i do koupelny – pokud chceme, můžeme se v ní cítit jako na mezigalaktické hvězdné lodi. Dnes už není žádným překvapením, pokud je vana nebo sprchový panel opatřený LCD displayem s rádiem či přehrávačem hudby. Ani televize v koupelně není nesplnitelný sen – speciální televize do koupelny pro sledování z vany, odolné proti vysoké vlhkosti, se dnes dají sehnat poměrně snadno.