Rustikální koupelna

I tento druh koupelny je svým způsobem zvláštní. V dnešní době dokonale jednoduchého designu se překvapivě najde hodně lidí, kteří dávají přednost líbivosti a tradici. Pokud se ale pro takové řešení rozhodnete, buďte důslední. Začněte u dlažby, koupelnového nábytku, přes zařizovací předměty, doplňky a v neposlední řadě i květiny. Jinak by snadno mohl vzniknout jen splácaný nestylový kýč.

Obklad

Ten je v rustikální koupelně zdobný – na rozdíl od moderní. Zásadně v zemitých barvách – žádné křiklavé tóny do takové koupelny nepatří. Naopak výborně se hodí odstíny zelené, žluté nebo hnědé. Dlažba na podlaze je kladena diagonálně.

Zařizovací předměty

Jsou většinou v barvě bílé, jednoduché. Rozhodně zapomeňme na pákové baterie – ty do rustikální (tedy selské nebo chcete-li lidové) koupelny nepatří.

Ostatní

Doplňky pak volíme dřevěné, z hrubě tkaných textilií nebo režného zdiva.

Nezapomínejme ani na stylové ručníky, přírodní mýdla, odpovídající osvětlení (nejlépe imitující petrolejovou lampu), koupelnové předložky nebo otopná tělesa.
Dveře i okna mohou také silně zkazit dojem, pokud se do selského interiéru právě nehodí. Představte si plastové okno ve středověké světnici.
Koupelnový nábytek jednoznačně zdobný, dřevěný, nejlépe s patinou.
Květiny – zapomeňte na exotiku. Naopak, inspirujte se u našich babiček. Do rustikální koupelny patří například muškáty, netýkavka, barvínek nebo břečťan.