Parozábrana střechy

Poruchy vlhkosti v konstrukci bývají zapříčiněné poruchou parozábrany. Jak je známé na střešní konstrukci z vnější strany působí povětrnostní vlivy, ale i z vnitřní strany je konstrukce ohrožena vlhkostí vzduchu (z vaření, z koupelny, osob a rostlin).

V zimním období je teplota exteriéru mnohem menší, proto má vodní pára tendenci unikat skrz skladbu střešní krytiny ven.

Porozábrana zabraňuje průniku této vlhkosti do tepelné izolace. Není vhodné v této oblasti šetřit a vložit levnější stavební fólii, která neplní tuto funkci. Základem není pouze správná fólie, ale také odborná montáž. Při kladení je nutné přelepit přesahy, věnovat zvýšenou pozornost v oblasti střešních oken a prostupů a nezapomenout utěsnit fólii k podlaze i zdivu. Parozábrana a pojistná hydroizolace se nesmějí nikdy dotýkat, neboť dochází ke kondenzaci vodní páry, to se stává při napojování fólií na rám. Doporučuje se svěřit realizaci zkušenému odborníkovi.

Všem vrstvám střešní konstrukce věnujte zvýšenou pozornost. Nejen správné zvolení materiálu a jeho tloušťky, ale i montáž zajistí vnitřní pohodu prostředí.