Stavba domu na klíč

Patříte-li mezi lidi, kteří se v oboru stavebnictví neorientují, a nebo nemáte jen dost času či fantazie pro vybudování vašeho domu, tak jste to právě vy, kdo sáhne po možnosti realizace domu „Na klíč“.

Podepsaná smlouva musí být oboustranně výhodná

Ke stavbě domu firmou bychom neměli přistupovat, aniž bychom nevěděli co pojem na klíč znamená. Stavbu domu zhotovuje firma po podpisu smlouvy o dílo. Ovšem před podepsáním se musíme informovat, co námi zvolená firma po podpisu smlouvy zhotoví, datum předání, reklamační podmínky a případné sankce za nedodržení.

Na počátku nám firma nabídne odkoupení projektu domu. V této situaci si musíme ověřit, zda se vybraný dům hodí na naši parcelu, jednak rozměrově, jednak situačně. Projekt domu by měl být co nejvíce propracovaný, aby bylo možné nahlédnout do rozpočtu stavby. Většina lidí si v tomhle případě nechává vystavět dům, který firma již realizovala a má s jeho stavbou zkušenosti. Nestaví se stejný dům, vždy se mění zejména dispozice, okna apod.

Při volbě postavení domu kvalifikovanou firmou se doporučuje vycházet z několika zásad. Měli bychom volit jednoho smluvního partnera. Firmu, která nám dá záruku pevné ceny (uvádí se ve smlouvě). Musíme si ujednat přesný termín předání stavby a případné sankce za nedodržení termínu. Pozor na rychlou výstavbu domu (čím rychlejší výstavba, tím menší kvalita).

Touto možností realizace nám odpadá řada starostí s hledáním řemeslníků apod. Ovšem je nutné zajistit kontrolu prováděných prací (najímá se odborný dozor, který dohlédne na celou realizaci). Zjistit zda firma zaručuje i úpravy zeleně v okolí domů (velice vysoké náklady v individuálním případě úpravy).

Hrubá stavba na klíč

Velmi moderním způsobem v poslední době je postavení hrubé stavby (bez vnitřního vybavení, omítek apod.) na klíč a zbytek si stavebník vyhotoví sám. Velkou výhodou je záruka firmy na kvalitu prací, které můžeme popř. reklamovat, a také dokončení stavby a jejího vybavení dle našich přání a představ s pomocí námi vybraných kvalitních řemeslníků.