Jedná se o zcela odlišný způsob sauny, který de facto už ani saunou není.
Teplota v Infrakabině se totiž pohybuje max. do 60°C, vlhkost kolem 30 – 50% a k hloubkovému prohřátí organismu a svalstva slouží infračervené záření, které je lidskému oku neviditelné.
Infrakabina se nahřívá krátkou dobu – asi 10 minut (klasickou suchou saunu nahříváme 60 až 90 minut) a tím pádem má i menší energetickou náročnost. Odpadá proces přehřívání a prudkého zchlazení, což je právě to, co dělá saunu saunou a přispívá k budování odolného imunitního systému. Pro jedince s onemocněním srdce a cév to je ale možná varianta, protože pro ně je právě tento proces nebezpečný.
Infračervené záření napomáhá léčbě kloubů a svalů a ulevuje od bolestí, proto se hojně využívá ve zdravotnictví a ve sportu. Je vhodné ji využít před začátkem rehabilitace nebo před sportovním výkonem. Žádné dlouhodobé účinky pro celý organismu ale infrasauna nemá. Pouze svaly rozehřeje a připraví na výkon nebo na masáž.
Velikost infrakabiny je většinou menší, než kabina klasické sauny a její instalace je jednodušší a rychlejší. Krom 230V nemá jinou podmínku na umístění, není k ní nutné budovat ochlazení ani odpočívárnu.