Tento faktor nás ve výběru bude ovlivňovat asi nejvíce. Zejména obyvatelé bytů mají nouzi o prostor i pro vybudováni pohodlné koupelny, natož několik přebytečných čtverečních metrů. Na místo nejúspornější varianta je zřejmě parní box, který v podstatě nezabere prostor vůbec žádný, protože ho můžeme dát místo sprchového koutu.
Klasická sauna se pak vyrábí již ve velikostech od 1 × 1 × 2 m a je zde tak reálná šance, že ji vměstnáme i do těsného panelákového bytu.
Vhodnější samozřejmě je, pokud můžeme mít saunu velkou tak, abychom se do ní mohli pohodlně položit. Nejen, že je tato poloha nejpříjemnější při relaxaci, ale navíc tak dosáhneme víceméně stejné teploty na celém povrchu těla. Teplota v sauně je totiž samozřejmě největší u stropu. Při výšce sauny 200 cm tak můžeme mít nad sebou dvě lavice, přičemž na té spodní bude vždy nižší teplota a budeme tak moci i v průběhu jednoho cyklu saunování měnit podmínky. Zvláště při suché sauně, kde je nápor na organismus větší než při saunování v sauně finské, je dobré mít takovou možnost. Při třech lavicích je vhodná výška 240 cm, ne více, jinak na lavicích nedosáhneme vhodné teploty.