Pro obložení vnitřního prostoru sauny se vždy používá dřevo (mluvím zde o sauně finské, suché a infra, s parními boxy a tureckou lázní je to samozřejmě jinak). Aby bylo obložení efektivní, musí být palubky tlusté min. 12 mm, dřevo musí být náležitě vysušené a bez smolných kanálků. Z rubové strany by měli být do palubek vyfrézované drážky, které zabrání kroucení. Používá se několik druhů dřevin, které jsou pro sauny vhodné. Důležité je si zapamatovat, že na druhu dřeva záleží, protože pokud dřevo nemá vhodnou pórovitost a absorpční schopnost, nebude nám správně fungovat. Proto například není vhodný tuzemský smrk ani borovice.
Obecně lze říci, že na vybavení sauny (lavice, opěrky, rošty) jsou nejlepší listnaté stromy, zatímco na obložení interiéru i exteriéru sauny to jsou stromy jehličnaté.
Nejvhodnější je mrazuvzdorná dlažba, která dokáže efektivně odolávat velice vysokým změnám teplot. Na dlažbu se pokládá dřevěný rošt, který zabrání zranění v podobě popálení chodidel. Na rozdíl od keramické dlažby se totiž díky své příhodné tepelné vodivosti nerozpálí na tak vysokou teplotu. I podlahový rošt bývá většinou z listnatých stromů.