Každé terase sluší kvalitní zastřešení, které zaručuje ochranu
před nejen slunečním svitem. Je vhodné také proti dešti, nárazovým
větrům, zvědavým sousedům a redukuje taktéž případný hluk při
větší sešlosti. O tom, že zastřešení má smysl řešit, je skutečnost,
že vysedávání na terase začíná již v jarních měsících a končí až
v podzimních. Terasu tedy můžeme využívat více jak půl roku, přičemž
nám dodává pocit z prostornější užitkové a obývací plochy. Jaký typ
zastření tedy zvolit?
Ještě než se pustíme do komplexnějšího a trvalejšího řešení, zastřešení terasy také můžete vyřešit poměrně jednoduchým způsobem. Pokud vás příliš netrápí slunečný žár nebo časté deště, šáhnout můžete po zcela klasickém slunečníku. Za poněkud sofistikovanější řešení se posléze považuje markýza. Nespornou výhodou je jejich nenápadná konstrukce, která minimálně ovlivní celkový pohled na dům. Jsou však náchylnější na ostré změny počasí.
Pergola se považuje za hlavní a velice účinnou zbraň proti přírodním živlům. Je složená z pevné konstrukce a pevné střechy. Slouží k ochraně před slunečním svitem, větrem i deštěm. Nejčastěji se zhotovují ve dvou materiálech, kterými jsou hliník a dřevo.
Hliníkové pergoly současně dominují trhu na poli zastřešení. Disponují dlouhou životností a velkou nosností. Jsou odolné proti korozi a považují se téměř za bezúdržbové. Lze je také dovybavit bočním zastřešením.
Dřevěné pergoly jsou levnější, mají přírodní vzhled a kutilové si je dokážou postavit i svépomocí. Musí se však pravidelně natírat a mají nižší životnost.
Hliníkové pergoly se pyšní flexibilní a variabilní možností zastřešení. Pergolu si můžete totiž dále nakonfigurovat třeba pomocí dodatečného zastínění plure, bezpečnostním sklem nebo markýzou.
Hliníkové pergoly je vhodné si nechat nainstalovat od specializované firmy, která zaručí celkové zabezpečení konstrukce a provede vše dle řádných instrukcí.