Máte rodinný domek a přemýšlíte, jak zařídit prostor kolem popelnice, kterou máte před domem? Přinášíme pár tipů, které Vám mohou být nápomocné!
Prostory kolem popelnice by se měly zařídit tak, aby byly praktické, ale také samozřejmě stylové. Když už se bude tento prostor vyjímat před Vaším domem, nesmí kazit celkový dojem z něj. Naštěstí pro Vás přinášíme řešení, díky kterým prostory vyřešíte efektivně a stylově.
První, a nejdůležitější věcí, je samotný výběr popelnice. Nejdůležitější je vybrat vhodnou velikost podle toho, jak velkou máte rodinu a kolik odpadu jste schopni vyprodukovat za týden. Popelnice by tedy neměla být ani moc malá, aby se do ní vešlo množství odpadu, ale ani moc velká, aby se vešla do prostor k tomu vyhrazených.
Na výběr je hned ze 2 materiálů, ze kterých se popelnice vyrábí. Vybrat si tedy můžete buď plastovou popelnici nebo kovovou popelnici, přičemž každá má svoje výhody i nevýhody.
Výhodou plastové popelnice je bezesporu jejich lehkost a s tím i spojená snažší manipulace. Jsou také levnější než jejich kovoví bratři. Mezi další výhody patří odolnost vůči tropickým teplotám, agresivním chemikáliím a slunečnímu záření. Jejich nevýhodou je nemožnost ukládání žhavého odpadu, což by mohlo být nevhodné pro domácnosti, které topí tuhými palivy a potřebují vyhazovat i žhavý odpad.
Co se týče kovových popelnic, jejich výhodou je fakt, že se do nich může ukládat právě zmiňovaný žhavý odpad. Dále jsou odolné vůči slunečnímu záření a případným vandalům. Jejich nevýhody jsou možné podléhání korozi a poškození kyselinami a jinými agresivními chemikáliemi.
Když už jste si vybrali pro Vás vhodnou popelnici, je důležité vyřešit také její okolí. Mít popelnici umístěnou přímo u fasády domu bez jakékoliv ochrany je poměrně špatný nápad, protože při manipulaci s popelnicí se může fasáda zašpinit nebo odřít, což by bylo jistě na obtíž. Tomuto problému se ale dá poměrně lehce vyvarovat, a to za použití obkladové pásky.
Tyto pásky jsou vyrobeny z lícových cihel, kdy dochází k jejich řezání na určitou šířku. Obkladové pásky mají tedy stejné vlastnosti, jako lícové cihly. To znamená, že jsou bezúdržbové, mrazuvzdorné, mají dlouholetou životnost, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a vyrobeny jsou z přírodního materiálu, takže neobsahují žádné chemické přísady ani barviva.
Obkladové pásky se využívají jak v interiérech, tak i na fasády domů. Jejich použití je jednoduché. V případě interiéru se pouze nalepí na zeď. Pokud ho použijete na fasádu domu, nalepí se na její zateplovací systém. Ke každému typu pásek se vyrábějí také pásky rohové, které se používají na sloupy nebo rohy domů a vytváří tak dojem pravé cihlové fasády.
Každému z nás se může čas od času přihodit nehoda, jako je například ztracený klíč od branky. Naštěstí každá situace má své řešení a tak i tento problém se dá efektivně a rychle vyřešit.
Pokud jste ztratili klíček od branky a nemůžete ho nalézt nebo ještě hůř se dostat domů, pomůže Vám jistojistě zámečník. Tento odborník na otevírání zabouchnutých nebo zamčených dveří přijede do zhruba 20 minut od Vašeho hovoru a bez starostí si poradí s každým typem zámku. Výhodou je, že většina zámečníků drží nonstop pohotovost, což znamená, že pokud je potřeba, přijedou za Vámi v jakoukoliv denní dobu.
Když se Vám takováto situace přihodí, je dobré nepanikařit a zachovat chladnou hlavu. Spíš než hledat čísla na zámečníka je dobré jednat s předstihem a uložit si číslo ještě než tato situace nastane. Předejdete tak zbytečným nervům a obavám, protože hned budete vědět, na koho se v nouzi obrátit.