Odhlučnění a zateplení

Odhlučnění dveří

Odhlučnění dveří se může docílit protihlukovou vložkou, případně čalouněním na vnitřní straně vstupních dveří. Čalounění se v dnešní době vyrábí v mnoha designových podobách. Záleží na tom, jak chceme sjednotit vzhled dveří s interiérem a zároveň dosáhnou požadovaných zvukově-izolačních vlastností.

Velmi účinné jsou také takzvané sendvičové konstrukce dveří. Tato konstrukce má velmi dobré jak zvukové, tak tepelně izolační vlastnosti.

Pokud chcete mít dveře odhlučněny opravdu dobře, je na místě pozvat si odborníka, který Vám navrhne řešení na míru dle Vašich potřeb a dle konstrukční varianty konkrétních dveří. Zcela jistě Vám tento odborník doporučí firmu, které se řešením odhlučnění dveří zabývá.

Zateplení dveří

O zateplení dveří se uvažuje především mezi dvěma prostory s velkým rozdílem teplot. Dveřní křídlo se zatepluje nejlépe z chladnější strany, vhodným izolačním materiálem. Vhodné bývá zateplit i ostění dveří se zárubněmi, protože i zde dochází k výrazným tepelným ztrátám.

Pokud se rozhodneme zateplit dveře vrstvou tepelně izolačního materiálu (běžně polystyrenem), je potřeba brát v potaz několik málo zásad:

  • Tloušťku tepelně izolační vrstvy je potřeba správně nadimenzovat, dle požadovaných tepelně izolačních vlastností.
  • Je třeba si uvědomit, jaké tloušťky můžeme využít, aby nebylo ztíženo, či zcela znemožněno otvírání dveřního křídla.
  • Musíme si také uvědomit, že klika (případně i zámek) musí být zpřístupněna.