Fasáda ze sklocementových prvků

Sklocementové desky a tvarovky je zajímavé řešení jak obohatit Vaši fasádu. Desky se mohou používat na celoplošný obklad fasády, nebo je možné je kombinovat s jednotlivými prvky. Ze sklocementu jsou vyráběny hlavně římsy, šambrány oken a různé zdobení. Prvky se kotví na předsazený rošt pomocí speciálních kotev.

Tvarový sortiment

Výrobky ze sklocementu jsou tenkostěnné dílce, které za to vykazují vysokou odolnost, jak proti mechanickému, tak ostatním druhům poškození.

Na jeho výrobu se používá cement a jemnozrnný křemičitý písek, který je vyztužen skelným vláknem. Vlákno ve výrobku působí jako výztuž, proto můžeme docílit velmi tenkých prvků. Desky o tloušťce 13 mm mají standartní rozměry o šířce 1250 mm, jejich délka může dosahovat až 3,6 m.

Desky se pak často používají pro budovy ve veřejném prostoru, kterým hrozí vandalismus. Na desky se nanáší speciální vrstvy, které znemožní publikování jakýchkoliv sprejerských výtvorů.

Menší prvky jsou určené pak pro menší i větší bytové stavby, jak u novostaveb, tak hlavně při rekonstrukcích, kdy je potřeba obnovit římsy, šambrány apod. Prvky mohou být zalomené, obloukovité či plošné.

Povrchová úprava

Prvky mohou mít různou povrchovou úpravu. Mezi základní úpravu patří vzhled pohledového betonu. Úpravy se nevyhýbají ani povrchovým strukturám a barvám, ty jsou sjednocené s fasádními barvami. Dílce je možné opatřit hydrofobními nátěry, které zvyšují odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Vzory struktur mohou imitovat omítku, kámen, cihly i dřevo.

Cena se stanovuje individuálně. Odvíjí se od tvarové složitosti výrobku.