Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří vlastně do skupiny povrchů z PVC, ale protože jsou stále aktuálnější, budeme se jim věnovat v samostatné kapitole.

Vinylové podlahy jsou totiž opravdu jedním z posledních „podlahových trendů“, které využívají designéři do těch nejnáročnějších interiérů.

Dokážou totiž velmi věrně napodobit jakýkoli přírodní materiál nebo převést na podlahu dokonale jakýkoli obrázek a vzor.

Za příznivou cenu si tak můžete doma užívat podlahu z masivního dřeva, sekaného kamene nebo dokonce z vlnitého plechu.

Celé tajemství vinylových dílů spočívá ve fotomateriálu nalepeném na spodní podložce a zataveném v průhledné tvrzené PVC vrstvě. Fotomateriál pak může mít libovolný potisk a díky nejnovější 3D technologii spojené s ražbou ve dvou směrech, vinyl kopíruje i hru stínů na tom kterém materiálu, tím vzniká dokonalá iluze. Nejnovější módou jsou imitace přírodních materiálů.

Díky horní průhledné vrstvě jsou dlaždice opravdu hodně odolné proti opotřebení, životnost je až 50 let! Zároveň je podlaha protiskluzná a voděodolná, takže ideální do koupelen a kuchyní. Jestli si tedy nejste jistí odolností dřevěné podlahy, kterou byste si tolik přáli, zkuste právě vynil.

Materiál se prodává na kusy, protože horní tvrzená vrstva neumožňuje stočení do role. Díly celoplošné lepíme na rovný, suchý a čistý povrch roznášecí vrstvy a skládáme je vedle sebe na těsný sráz. Vzniká bezespárá celistvá podlaha, z které ale snadno vyměníte poškozenou dlaždici. Zaschnutí lepidla trvá 2 – 3 hodinky a pak už se může podlaha plně využívat. I údržba je velmi snadná, není třeba žádných laků olejů ani speciálních přípravků.