Prosklená fasáda

V měřítku rodinného domu se prosklená fasáda týká například zimních zahrad, větších okenních, či dveřních ploch, prosklených stěn do zahrad atd. Prosklené otvory je možné nechat pevně zasklené, otvíravé anebo posuvné.

Tyto prosklené prostory můžete vytvořit pomocí velkoformátových skleněných tabulí, které jsou zasazeny do hliníkových rámů. Rámy mohou být v některých případech i plastové anebo dřevěné, u kterých pak ale nosné profily musí mít větší rozměry než u kovových typů.

Zasklení probíhá klasicky dvojsklem či trojsklem pro co nejvyšší snížení tepelných ztrát. Do systému je možné adaptovat sklo potřebných vlastností, nemusí být jen klasické čiré. Pomocí těchto systémů je možné konstruovat jak svislé, tak vodorovné prvky, u nichž je potřeba myslet na odvodnění. To zajistíte aspoň mírným sklonem.

Jak si vybrat velikost?

Jestliže chcete svůj úmysl co nejvíce zjednodušit a zlevnit, je dobré vybírat si z typových prvků.

Okna se většinou vyrábějí na míru, dveře jsou typové, ale zimní zahradu si můžete zakoupit podle rozměrů za lepší cenu, než si ji nechat vyrobit na míru. Na výběr je až patnáct rozměrových typů, mezi nejznámější výrobce profilů patří Wicona, Schucco a Reynaers.

Fasádu je možné opět sestavit dvěma způsoby, buď je ocelový profil mezi jednotlivými poli vidět a tak ji rozděluje, nebo si můžete vybrat systém, kdy je ocelový profil za sklem a tak lze z exteriéru vidět jen hladkou skleněnou fasádu.

Kalkulaci výrobku je dobré si poptat přímo u výrobce. Vždy záleží na množství, provedení a řešených detailech a samozřejmě materiálu.