Vytápění krbem

Vytápění krbem nebo krbovými kamny je v dnešní době jeden z nejúspornějších způsobů vytápění. Spalování dřeva, popřípadě briket z lisovaných dřevních odpadů, je šetrné k životnímu prostředí.

Krb je v neposlední řadě zajímavým prvkem interiéru, který do domova přináší klid a pohodu. Živý oheň patří od nepaměti do centra dění.

Využití krbových kamen

Pomocí krbu je možné vytápět jednu místnost, část domu, ale také celý rodinný dům. Krbová kamna, která jsou vybavena teplovodním výměníkem, mohou sloužit jako hlavní tepelný zdroj nebo je lze zapojit do tepelné soustavy s plynovým nebo elektrickým kotlem. Účinnost nových krbových kamen s krbovou vložkou se pohybuje v rozmezí 70 až 85%. Pokud je zabudována kvalitní krbová vložka a požijeme-li vhodné palivové dřevo či dřevní brikety, dosahuje doba hoření až 12 hodin.

Výběr krbových kamen

Při rozhodování o výběru vhodných kamen je třeba znát potřebný tepelný výkon a to, jakým způsobem budou kamna požívána. Dalším krokem je určení vyhovujícího designu kamen. Důležitá je také kvalita komínového tělesa, které musí splňovat požadavky kladené výrobcem krbových kamen.